Wiadomości

Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

Niedawno, bo 7.03 o godzinie 20:00 miał miejsce wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko stało się nieprawdopodobnie głośno i bezustannie jest to jeden z przodowniczych tematów wśród wszelkich tabloidów. To był pierwszy wzajemny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po wycofaniu się pary z rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do USA. Podczas telewizyjnej rozmowy z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Ponadto, według opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym starciu w królewskiej rodzinie stoją chętniej po stronie królowej Elżbiety i pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, w zależności od sympatii politycznych i wieku. Brytyjskie tabloidy podkreślają, iż jeżeli tylko Harry i Meghan chcieliby kiedyś powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem skreślili definitywnie swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para poruszyła też temat tego, że książe nie zauważał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam przyznał, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się generowaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali czwórkę profesjonalistów omawiających w mediach kwestie rodziny królewskiej na omówienie wywiadu 2 dni przed jego emitowaniem. Doświadczeni eksperci, w tym były sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, zinterpretowali całą rozmowę, sugerując tym samym Winfrey brak profesjonalizmu natomiast Meghan Markle korzystanie z bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle został zaprezentowany w w TVN24 wieczorem. Wówczas rozmowę tą oglądało średnio mniej więcej 1mln odbiorców. Stacja telewizyjna była wtedy wiceliderem na rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, iż wywiad ten udowodnił informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która jest w stanie wykrzesać ze swojego rozmówcy wnikliwie wszystko. Mając na względzie emocjonujące informacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bezsprzecznie trzeba przyznać, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością cały czas analizowany.

Zostaw komentarz