Wiadomości

Zmaganie się ze smogiem

Dzień Czystego Powietrza obchodzony był raptem kilka dni temu.Z tej właśnie przyczyny powinno się nabrać nieco refleksji dotyczących wielkiego problemu, który daje o sobie znać w obrębie całego kraju. Mowa tu rzecz jasna o smogu, który może okazać się dla całej cywilizacji naprawdę niebywale katastrofalny. Substancje chemiczne, które wdychamy niemal każdego jednego dnia, mają oczywiście do czynienia z rozpowszechnianiem się obecnego koronawirusa, z którym boryka się cały świat już prawie rok. Niewątpliwie warto notorycznie wyjaśniać czym jest zanieczyszczenie powietrza bądź jakimi sposobami można z takim problemem walczyć.


Z okazji wspomnianego już Dnia Czystego Powietrza w kilku telewizyjnych programach poruszony został właśnie ten temat. Przede wszystkim trzeba być świadomym tego, że dzisiaj w Polsce rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim powrócił również problem smogu. Dobrą metodą jak okiełznać zatruciu powietrza jest ergonomiczne oraz skuteczne ogrzewanie mieszkań. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego zrelacjonował również, iż mniej więcej połowę smogu w Polsce produkujemy my sami w naszych domach. Uznał, że jeśli nie zniszczymy kotłów, które zanieczyszczają nam powietrze, wówczas nie rozwiążemy tego problemu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK również podłączył się do walki z ze zdegradowanym środowiskiem. Produkowana przez wspomnianą spółkę energia, za około 10 lat będzie zeroemisyjna, jak orzekł Prezes spółki, Piotr Woźny. Miejmy na uwadzę również fakt, iż, że problem ze smogiem oraz z SARS-CoV-2 można ze sobą otwarcie połączyć. Pandemia SARS-CoV-2 początkowo ukazała się w lokalizacjach o niezwykle wysokiej degradacji środowiska, a więc w przemysłowych regionach Chin a także we włoskej Lombardii.


W aspekcie smogu bezsprzecznie warto także orientować się, co zasadniczo jest generalną tego przyczyną. Otóż jest to tzw. niska emisja, która odpowiada za pojawienie się w powietrzu mnóstwa szkodliwych substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wspomnianych aspektów jest nadzwyczajnie ważna, w głównej mierze z powodu naszego zdrowia i otaczające nas każdego dnia, zdrowe środowisko.

Tragedia w Afganistanie
Tragedia w Afganistanie

Stan wyjątkowy
Stan wyjątkowy

Zalukaj online
Zalukaj online

Ekino - filmy online
Ekino - filmy online

Hejo TV - filmy online
Hejo TV - filmy online

Fili CC - filmy online
Fili CC - filmy online

karta biedronki
karta biedronki

Zostaw komentarz